Vyrábím

Wardruna

15. července 2015 v 22:48 | Miriam
Zjistila jsem, že malování na trika mě opravu začalo bavit. Moje kreativní duše se v oboru kreslení znovu probudila. Nyni vyrábím "na zakázku" nejen sobě, ale i kamarádům. Můj výtvor Wardruna nuber two se poměrně vydařil. Navíc panu Vlkovi neskutečně sluší. Vypadá jako model, že ano? :)

Wardruna je skupina, kterou většina lidí objevila pravděpodobně díky soundtracku seriálu Vikings (Vikingové). Já na seriál začala koukat až později. Už ani nevím, jak jsem se k této úžasné atmosferické pagan musick dostala, každopádně mě naprosto uchvátila a pouhé dvě cédé jsou pro mě málo.
Zde je ochutnávka. Doporučuji si udělat tříminutovou pauzu, zhasnout světlo, zatáhnout žaluzie či závěsy, ponořit se do síly hudby, nechat se unášet a hltat. Blackmetalista si jistě povšimne skutečnosti, že zde účinkuje i zpěvák z Gorgoroth (známý tím, že evrifing is sejtn :D).

Tričko Wardruna

25. dubna 2015 v 15:11 | Miriam


Trika méně známých hudebních skupin většinou nejsou moc k dostaní, a když ano, chtějí za to po nás nehorázné prachy.
Jelikož jsem si uvědomila, že stále nosím trika bez potisku, rozhodla jsem se ti vytvořit vlastní. První dvě trika jsem si vyrobila na stránce http://www.of.cz - nechala jsem si natisknout Patti Smith na bílé a pak Moonspell na černé tílko. Vypadá to fakt božky a nikdo to nemá. Ovšem 350,- mi stejně pořád připadalo hodně za jedno triko.
Tak jsem se rozhodla koupit si barvu na textil. Pouze jednu. Bílou. :D
Můj šatník obsahuje spoustu (pouze?) černých trik a mnoho z nich nemá žádný potisk. Nakoupila jsem jich hodně v sekáči za 20,-. Barva stála kolem 70,-. Tak jsem se do toho pustila.

Když jsem to ukázala kamarádům, hned jsem dostala první zakázky, lidi to chtěj!
Setkala jsem se ale i s lidma, kterým se to nelíbí, prej nesponzoruju skupinu a kopíruju. Ale vždyť ji propaguju, to je snad důležitější ne? Budu chodící reklama.


Na záda jsem namalovala klíčící kytičku z jejich alba. :)

Metalnáramek z pásku na hodinky

20. ledna 2013 v 17:30 | Miriam
Už dávno jsem dostala od svého přítele outdoorový pásek na hodinky (bez hodinek) v tmavě zelené až hnědé barvě. Líbil se mi, ale neměla jsem jej k čemu nosit.
Vypadal asi nějak takto...


A včera mě opět postihla kreativní múza, která mi vnukla nápad.
Vzala jsem černý fix na textil a začala jsem po pásku čmárat. Za chvíli byl celý černý.
Ovšem nebylo to ono, potřebovalo to ještě nějakou úpravu. Vzpomněla jsem si na zbytek svých pyramidek ze starého roztrhaného náramku. A hádejte, co jsem s nimi udělala...Další metalácký (chcete-li rockerský) náramek do mé sbírky. :)

Metal makes me cum (tričko)

22. prosince 2012 v 20:33 | Miriam
DIY (do it yourself), jak vyrobit "metalácké triko". Savováním jsem změnila své staré černé tílko. :)


MX Inspirace

12. prosince 2012 v 17:05 | Miriam
Inspirovala jsem se skupinou Coldplay, která má své nejnovější CD Mylo Xyloto v duchu všech barev. Na koncertech mají všechno pomalováno různými barvičkami. Moje šuplíky obohaceny starými nálepkami potřebovali změnu, říkali si o to, prosili mě, abych s nimi něco udělala. Škemrali o změnu. A tak jsem vytáhla temperky a začala jsem malovat.
Tohle je prozatimní základ, chtěla bych tam ještě dopsat různá hesla a krátké citáty. A hotové dílo stačí jen přelakovat průhledným lakem. :)
Pozn. Je to skvělá alternativa, když vám nejdou sundat pozůstatky z nálapek. :D

Domácí müsli

26. listopadu 2012 v 16:55 | Miriam
Dnes trochu z jiného soudku. Články tohoto typu se tady nikdy neobjevily, ale vzhledem k tomu, že se poslední dobou snažím stravovat zdravěji a střídměji, tak jsem se o jídlo začala zajímat.

Už si nekupujeme müsli, kupujeme pouze kukuřičné lupínky (cornflakes). Když jsem dělala jablkové šátečky, zbyly mi jablka, ze kterých jsem dělala urychlené kížaly (v troubě) a nějak mě napadlo udělat si domcí müsli z toho, co dům dá Našla jsem doma:
Mletý kokos
Ovesné vločky
Vlašské ořechy
Křížaly z jablek
Cukr se skořicí

Hodily by se ještě třeba hrozinky a jiné sušené ovoce, různé druhy oříšků a taky čokoláda. Prakticky se tam hodí cokoli, na co máte chuť a nekazí to celkový dojem směsi.
Ořechy a křížaly jsem nakrájela na menší kousky, vše sem smíchala dohromady. Někde jsem četla, že se dá celá směs lehce orestovat s větším množstvím cukru nebo s medem, který pak prý zkaramelizuje. S výrobou karamelu nemám dobré skušenosti, ale někdy to chci zkusit.
Myslím, že je to velmi zdravé, chutné a levné (sáček kokosu, oříšků nebo vloček stojí kolem 20 kč).

Záplaty, nášivky

25. listopadu 2012 v 12:40 | Miriam
Vždycky jsem chtěla zkusit něco vytvyřit savováním (kreslení, stříkání savem na tmavou látku). Napoprvé jsem si netroufla přímo na triko, ale měla jsem schované staré černé roztříhané tričko. Napadlo mě z něj udělat nášivky. S výsledkem jsem celkem spokojená. Savo to přímo nevybělilo, zanechalo takovou zažloutlou barvu (fotky zkreslují, jsou žlutější, protože je to foceno večer pod umělým světlem).

Domácí poznámkovač

3. listopadu 2012 v 22:55 | Miriam
Nemám moc peněz, a proto jsem začala vyrábět dárky. Vánoce se blíží.
Vymýšlím věcičky, které se dají snadno podomácku vyrobit. Někdy se inspiruju různými nápady na netu.
Tuto věc jsem nazvala "poznámkovač". Dám to asi rodičům na poznámky, mají pořád všude možně poházené papírky s tím, co mají udělat, co mají nakoupit a podobně. Tak ať se jim to neválí všude možně...Meme rozvrh

3. září 2012 v 18:10 | Miriam
Tiskárna netiskne. Musela jsem si sama vytvořit rozvrh.
Beru nový rozvrh s rozvahou a s odvahou. :D Ale nemůžu si odpustit to svoje... okay :_(

Návleky, náramky, potítka...

2. září 2012 v 8:00 | Miriam
Je druhého září. Vstala jsem v sedm. Dnes jsem započala den, kdy se učím vstávat dříve než obvykle. Hah, to jsem začala brzy, co? Stejně do školy budu muset vstávat už v šest. Fuck it...
Vytáhla jsem si z ledničky zbytek studeného mléka. Zbytek posledního mléka. Připadám si vážně jako sociální případ. Raduju se jak malá z toho, že jsem si mohla koupit nové boty za tiťapadesat u čínské společnosti s.r.o. A zase dlouho nic takového nedostanu. Finanční situace je v naší rodině kritická. Děsím se toho dne, kdy k nám přijde pan Exekutor a stejně jako ve hře The Sims 2 bude mít na zádech batůžek, ze kterého vede velká hadice a tou hadicí začne doslova vysávat nábytek, televizi nebo počítač. Nebo dokonce moje piáno!
Může mi někdo říct, jak jsem si mohla vzpomenou na tak naivně připblblou hru jako je The Sims 2? Zavzpomínala jsem na mladá léta (i ty stařeno jedna!).

Tak tedy k tématu.
Jelikoš, protože, pakliže, jenž - nemám peníze a tudíž si nemůžu kupovat věci, které se mi líbí, musím si je sama vyrobit.
Včera jsem se rozhodla, že rozbiju další podkolenky.
Vznikly z toho parádní návleky na ruce. Budu je muset asi na koncích zašít, ať se nerolují a netřepí.
Z odstřižené látky jsem si udělala jednoduchý náramek a potítko.
Ukázka staršího návleku z černé podkolenky.
Včera jsem zjistila, že mám doma plno tkaniček a nevím, co s nimi. Nechci je nosit pořád jen jako náramek. A tak jsem si na jednu tkaničku přišila připínáček a slouží jako "nákrčník".Vážně si někdy připadám jako socka, která si vyrábí doplňky z věcí, jako jsou podkolenky a podobně, ale co. Líbí se mi to. Alespoň si nemusím vybírat v obchodech, sama si rovnou vyrobím to, co se mi líbí.
 
 

Reklama