Metal

Draconian

2. ledna 2014 v 16:37 | MiriamPokud vám nevadí metal a máte 15 minut čas, máte šanci se zde zastavit, kliknout na "play" a zaposlouchat se do těžce dopadajících tónů této úžasné skladby.


Draconian je skupina, která mě v poslední době velmi okouzlila. Proto bych ji chtěla doporučit i dalším duším, které mají rády pomalou tvrdou hudbu s neveselými smysluplnými texty. Ano, je to maličko depresivní muzika, kterou jen tak někdo neocení, ale podle mého vkusu má neobyčejnou hloubku. Jedná se pravdědobně o doom metal, což jeden z mnoha metalových "odrůd", ke které si člověk musí pomaličku prošlapat cestičku. Málokomu se totiž taková hudba libí hned při prvním poslechu.

Co na zrovna na této skupině tak úžasného? Chtěla bych říct něco jako "chytlavé melodie", ale asi by nikdo nesouhlasil. Řekněme tedy kouzelné a úžasné melodie, kombinace hlubokého řevu, chrapláku a krásně čistého ženského sopránu. Nesmí zde chybět nádherné vyhrávky piána a hluboce podladěné elektrické kytary.

Z osobních zkušeností bych ráda dodala, že se to vlmi podobá gothic metalu. Pokud jste zastánci této hudby nebo se vám právě teď zalíbila, ráda bych vám doporučila českou gothic metalovou kapelu.
Greedy invalid. Jsou možná trochu přehnaně namódění, ale jejich hudba je skvělá. Navíc ta móda přeci ke gothic patří.
Viděla jsem je naživo a naprosto jsem si je zamilovala. Udělám jim proto zde malou reklamu, zde je odkaz na bandzone, kde si můžete jejich tvorbu poslechnout: bandzone.cz/greedyinvalid .


_________________

Poznámka pod čarou
Toto je můj první článek napsaný na tabletu. Dostala jsem jej od přítele na vánoce a zároveň k zítřejším osmnáctinám.
Toto silně souvisí s tím, že budu mnohem častěji na internetu (pozn. nemám doma připojení). Takže se hodlám zase věnovat blogování, které mi tolik chybělo. :-)

Black Math Horseman

11. listopadu 2012 v 10:56 | Miriam
Složitá hudba. Stejně jako milovník melodické hudby neumí pochopit rap; stejně jako hopper neumí pochopit nádhernou klasiku; stejně jako milovník popové a taneční hudby neumí pochopit záchvaty řevu metalistů. Stejně tak mnoho lidí neumí pochopit tuto podivnou stupňující se hudbu s metalovými prvky a podivným zpěvem, kterému se snad ani nedá říkat zpěv - spíše temné jemně melodické povídání podivných textů v pozadí.
Půjčuju si časopis Spark, který mi dá vždy plno inspirace. Podle recenzí hledám novou hudbu a tato skupina mě velmi oslovila. Mají zatím jen jedno CD, které obsahuje pouhých 6 songů, ale stojí to za to. Naprosto mě to pohltilo, když to poslouchám, cítím, jak se mi hudba vlévá do mé mysli a naplňuje ji novými směry. Ach...

Obávám se ale, že se zde nenajde moc příznivců, kteří by tento pocit se mnou sdíleli. Nebo se mýlím?
Mimochodem, oblíbila jsem si stránku karaoketexty.cz. Jak už jsem jednou psala - začala jsem dělat překlady. Chytlo mě to. A zároveň jsem se stala správcem několika méně známých skupin, které tam ještě nikdo nepřidal. Jednou z nich právě již výše zmiňovaná skupina Black Math Horseman. Hodila jsem tam všechny jejich texty (volně na netu nejsou k sehnání, musela jsem je opisovat z obalu CD, které jsem si stáhla). Další skupiny, které správcuju vám časem také musím přiblížit.

Harakiri

23. října 2012 v 20:57 | Miriam
Můj milý Serj má nové CD s názvem Harakiri. Celé toto CD je po hudební stránce mnohem slabší než jeho předchozí tvorba, ale kladem je myšlenka. Stačí se podívat na tento klip a zamyslet se. Myslím, že není, co dodat. Asi jen to, že Serj už není ten nerozvážný uřvaný zpěvák s bradkou, který zpíval se skupinou System of a down, teď je z něj velký kluk, který se zamýšlí nad světovými problémy.

Čekat na zázrak

17. září 2012 v 19:53 | Miriam
Čekám na zázrak. Čekám na něco, co se mi asi nikdy nesplní.
Jsem zmatená. Bloudím mezi svými myšlenkami a city. Utápím se v problémech, sžírá mě to zevnitř. Už nechci jít dál bez něj. A nebo mám jít a zapomenout? Nikdy nezapomenu. Nezvládnu to.
Sním o neskutečném a budu se muset smířit s krutou realitou. Nevím, jak se rozhodnout. Jít za srdcem nebo za rozumem?

Dark chest

31. července 2012 v 15:13 | Miriam
Jedna z mých nejoblíbenějších věcí od starých Nightwish.
Fascinuje mě Tarja, zpívá na koncertě lépe než na nahrávce. Většinou to bývá u zpěváků naopak. A ty šaty slazené s mikrofonem... Úžasné.

Fade to black

9. dubna 2012 v 21:48 | Miriam
Fade to black? I just faded.
Pro mě je to jeden z nejkrásnějších kousků Apocalypticy.
A ty pocity, které to ve mě vyvolává..


Bullet for my valentine

2. února 2012 v 17:17 | Miriam
I love this song. So beautiful opening.

In division

9. ledna 2012 v 21:06 | Miriam
Song nemá chybu a klip k němu naprosto sedí.
Valící se voda ze všech stran, která se jen ve vyjímečných okamžicích na chvíli zastaví a pak se zase přivalí jedna veliká vlna jen a jen na mě. A po chvíli už to není jen jedna vlna, je jich několik z každé strany a opět se v tom všem utápím.
Prostě je toho zase nějak moc a až doteď jsem si to nechtěla připustit.

"Living inside a hole, they put me underground.
Where they could never find me unless they dig me out. "

Apocalyptica - Path

12. dubna 2011 v 21:29 | Nepochopená
Tak vyjímečná věc.

Apocalyptica - I don't care

10. dubna 2011 v 19:13 | Nepochopená
Už nevím, co bych k tomu řekla. Tato skladba mi naprosto vyrazila dech.
A "goth" klip k tomu naprosto sedí.

 
 

Reklama