Fotím

Hudba mě dělá šťastnou

8. července 2015 v 14:34 | Miriam
Tak nějak se stalo, že si začínám zvykat na Čechy, ačkoli se mi stále stýská po Slezsku a severní Moravě. Díky kapele, ve které nyní hraju na whistle (irskou flétnu), kytaru a buben jsem se poprvé dostala na akci podobnou akcím na Moravě. Jakási oslava narozenin plná metalistů a vesničanů, prase na roštu, oheň, lesní mýtinka a spousta hudby. Naše kapela byla pozvána, abychom trochu narušili metalovou atmosféru a zapojili ostatní, ať si zazpívají.

Nutno pochopit, že naše kapelka je teprve začínající, tudíž hrajeme pouze na podobných akcích a v hospodách. Náš repertoár tomu také odpovídá, jedná se hlavně o folkovou a lidovou hudbu, kteoru nyní obohacujeme o irské a keltské melodie.

Na výše zmiňované akci jsme měli prostor hrát asi hodinku. Pak se to zvrhlo a já se zvrhla s nimi. Cizí fajnoví lidé, spousta tvrdé hudby, pivo zdarma, prase, příjemný vzduch lesíku... Netuším, jak se to stalo, ale najednou svítalo. Pak mi došlo, že z třiceti lidí sedí u ohně pět včetně mě. Někteří už neseděli, ale spali. Zbytek zmizel. Únava a pivo mě ale zmohla. Odešla jsem se podívat na kopec na západ slunce s někým, jehož jméno si nepamatuji, a tam jsme usnuli. Doma jsem pak zjistila, že jsem zachytila i pár fotografií, které se mobilem THC (nebo HTC?) až podivuhodně krásně povedly.
Po hodince spánku jsme se zase sešli u ohně, vyspaní lidé se vraceli (přeci nenechají nedopitou bečku piv a vysušené prase nějaké cizí kapele) a my jsme jim až do oběda hráli a zpívali.


Mám radost z léta, z piva, hudby, z naší kapelky, sama ze sebe- že mi to hraní i občasné zpívání tak jde a baví a mám radost z domova, kterému teď můžu oprávněně říkat domov.

Pole, louky...

3. srpna 2013 v 11:09 | Miriam


Z okolí mého bydliště. Je tam krásně.

Kouzelný lístek

1. srpna 2013 v 15:36 | Miriam
Miluju přírodu a ráda ji zkoumám.
Koukám do slunce přes listy, vypadají vždy tak kouzelně. Ukážou se vždy v celé kráse jako by slunce bylo rentgenu. Proč lidé nejsou jako listy? Proč je ani na slunci nevidíme takové, jací doopravdy jsou?Temná úprava vypadá také moc zajímavě. Baví mě experimentovat. :)

Fotogenická alternativa

27. července 2013 v 16:51 | MiriamMám moc dobrou kamarádku, která je absokurvalutně fotogenická, vlastně bych si i dovolila říct, že se mi vzhledově líbí (nemá to žádný citový podtext), ale problémem je, že se nerada fotí.

Jelikož se mi často nenaskytne možnost fotit lidi v pozicích, jaké bych chtěla, musela jsem využít malého výletu se svou sestrou. Ráda se fotí, ale nejsem plně spokojena s výsledky. Je sice pěkná, ale není ten typ, který bych chtěla fotit (chudák sesta, urazilo jí to, ale nakonec byla ráda za to, že má nové fotky na facebook - to víte, změna z modrookých blonďatých duckfaců je pro ni jistě příjemná :D).__________________________________________________________________________________________

Anathema. Poklidná progresive rocková až metalová hudba.
Nedávno jsem ji objevila a moc se mi zalíbila. Naplňuje mě klidem a zaplňuje ty místa, která nedokáže vyplnit klasický metal, rock a black metal.

Krvavý les

20. června 2013 v 10:07 | Miriam
Život bez internetu & Zářivé fotografie

17. června 2013 v 13:40 | Miriam
Po 4 měsíční absenci internetového připojení u nás doma začínám pomalu, ale jsitě zjišťovat, že dokážu bez inetrnetu žít. Nic mi nechybí, až na to blogování a případné hledání důležitých materiálů do školy.
Blog je můj útěk, ukidňuje mě psaní, čtení článků na jiných blozích, zveřejňování fotek a svých výtvorů. Ano, asi bude pravda, že se ráda občas "pochlubím" svou rádoby kreativitou a halvně chci slyšet názory a kritiku. A občas zveřejňuji jen kvůli určitým lidem nebo kvůli určitým stavům, ze kterých se potřebuji vypsat... Ale však to znáte. Každý má nějaký důvod, proč je zde.


A tak jsem si tedy dnes udělala chvilku pro blog ve školních lavicích.
Když jsem nedávno na půdě sbírala prádlo, z okna jsem zahlédla moc pěkný pohled. Ráda sleduju oblohu a něco takového se každý den nevidí. :)Camel & Zippo

8. února 2013 v 20:48 | Miriam
V poslední době jsem si hodně oblíbila Camelky. Normálně kupuju Moonky, protože jsou jedny z nejlevnějších, ale občas si udělám radost a koupím si ty dražší.
Od přítele jsem dostala k vánocům zippák s pentagramem. Není to přímo značka zippo, ale je úžasný, pěkný, opravila jsem si jej a jsem naprosto spokojená. Připadám si s ním jako velmi "drsná slečna". :D
Heavy boots

7. února 2013 v 18:04 | Miriam
Před týdnem jsem konečně dostala své vysněné černé glady značky Steel 15ti dírkové (název glady je počeštěný obecný název pro těžké boty, Glady s velkým G jsou označení pro značku Gladiator). Šetřila jsem si na ně, ale můj přítel mi je koupil, daroval mi je zadarmo. Je nejlepší.Jsem z těch bot opravdu nadšená, jsou krásné. První tři dny byly v pohodě, ale pak po delší procházce sedřené paty do krve, což už jsem trochu rozchodila. Teď mě prozměnu tlačí jazyk na nárt, mám tam pěknou modřinu. Ale je mi to jedno, stojí to za to! Pořádnej metalák nebo rocker musí mít pořádný boty a taky něco vydrží ne? Patří to k tomu, botky se časem jistě rozchodí a bude to v pohodě.Hodně jsem četla, že se Steelkám rozpadává podrážka, tak uvidím, jak to bude s těmi mými. Starám se o ně jako o miminko. :D Doufám, že vydrží hodně. Za ty peníze musí!


Musela jsem se prostě pochlubit. Pochopte. :)

Krásy zámku?

8. ledna 2013 v 16:28 | Miriam
Někdo by na zámku fotil krásnou architekturu, detaily soch nebo rostliny v parku. Já už mám zámek v Hradci nad Moravicí prolezlý a vyfocený ze všech možných stran a úhlů, takže se zabývám obyčejným černým plotem.Cestičky na borovici

6. ledna 2013 v 13:44 | Miriam
Kůrovec je pro stromy asi nepříjemný, pro fotografa ale vytváří zajímavé pohledy.


 
 

Reklama