Více hudby

29. ledna 2015 v 22:37 | Miriam |  Povídání
Můj zanedbaný blog se potřebuje znovu nadechnout. To, že doma nemám internet tomu nádechu dost zabraňuje. Ale já se s tím nějak vyrovnám. Vždy když bude nápad, nenechám ho jen tak rozplynout jako to dělám s cigaretovým kouřem. Pěkně si ty nápady uchovám a pak zveřejním. Snad.

Více hudby na tomto blogu by mělo býti.
A není jí zde až moc?
Hudby není nikdy dost.
Konečně jsem si pořídila (aneb dostala jsem) k narozeninám nové stage piano. Po dlouhých šesti měsících jsem začala cvičit. Už bylo na čase. To víte, když se člověk chce dostat na vysokou pedagogickou, aby pak mohl učit děti a mládež správné spisovné češtině, literatuře a hlavně hudbě, tak musí něco umět. I když se říká to blbé rádoby přísloví "Kdo umí, umí. Kdo neumí, učí." Já jen tiše doufám, že to není pravda. Snad.

Díky novému piánu budu snad konečně nahrávat kvalitnější videa se svou tvorbou, covery apod.
Momentálně mě ale napadla perfektní věc. Kromě piána a kytaru hraju ještě na whistle - irskou flétnu (viz. předešlý článek). Když se občas koukám na youtube videa s keltskou hudbou, folkmetalem a podobnými styly, spousta komentářů se ptá na noty. Já jaksi nepotřebuji noty k flétničce, na kterou se dá hrát pouze v jedné tónině. Ovšem ráda bych je někdy někde sepsala.... Ale to je moc práce. Jenže moje piáno umí takovou věc. Nejen, že se dokážu nahrát přes USB do počítače, ale dokážu z té nahrávky díky jednoduchému programu jménem MidiSheetMusic vytvořit noty. Vytvoří se úplně samy, bez jakéhokoli mého zásahu. A to v celkem kvalitním provedení.

Eluveitie ♥

Chci tedy, aby se můj blog stal nejen zase přiblblým deníkem, ale hlavně stránkou plnou zajímavé hudby, mojí hudby a taky dokonce not ke stažení.
Doufám, že se mi to (jednou) podaří.
Snad.

SNAD je divné slovo co? Znamená to být NAD písmenem S? Snad.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama