Červen 2014

John Butler džínius

1. června 2014 v 13:40 | Miriam |  Rock
Proč jsou metalisté sumarizováni? Dokonce i přímo ve skupině metalistů jsou tábory lidí, co poslouchají oldschool, trash a jiní zase jen symphonic a folk metal. Jsem asi hodně univerzální metalistka nebo bych si metalistkou měla přestat říkat. Když jsem v hospodě prohlásila, že jdu na kocert klasické hudby, všichni zmlkli a koukali na mě jako sovy uprostřed noci. Bylo to vtipné panorama plné očí kolem mé maličkosti. Jen jsem se zasmála a zapálila cigáro.

Určitě existují lidé, kteří milují metal, rock i klasiku stejně jako já. Věřím v to. Doufám.
Totiž spousta lidí si neuvědomuje, že klasika tohle všechno začala. I ten nejobyčejnější nudný hip hop vznikl díky klasice (heh, taky se mi tomu nechce věřit, ale bohužel, je to tak).

A tak si takhle poslouchám, hledám, nechávám se ovlivnit a doporučit si lidma... a najednou slyším tohle.JOHN BUTTLER TRIO - naprosto úžasné seskupení. Jejich vedoucím je geniální kyrarista, který má oblibu hlavně ve hraní prstama na dvanáctistrunnou kyratu. Neskutečně obdivuju jeho nápady, které jsou tak dokonale propracované, ale zároveň zní jednoduše, vesele a pohodově.
Pusťte si jejich songy při pěkném slunečném dni do sluchátek a projděte se kdekoli. I odporně zaprášené město vám začne připadat veselé. :)
A proč zrona tato hudba?
Už půl roku se učím hrát na akustickou kytaru - přítel mi koupil černou westernovku. Ráda si jen tak sednu ven do trávy a hraju si pro radost. Jsem samouk, který netouží po umění extrémních sólíček, hraju to, co mě baví a co se mi líbí. Ráda jen tak akordově improvizuju, hraju české hitovky, Nirvanu, učím "Redhoty" a podobné starší věci.
No a díky tomu mě John Butler oslovil. Neplánuju se učit jeho věci, na to nemám. Ale možná...aspoň jeden song...mno uvidíme. Z videa výše už umím základní riff. :)

Ovšem tohle mě dostalo a nikdy mě to neomrzí. Pět minut, které strávíte u videa s názvem Ocean vás obohatí natolik, že si jeho tvorbu prostě nedokážete nestáhnout!