Leden 2014

Rozvrácenost

30. ledna 2014 v 16:34 | Miriam |  Povídání
Nemůžu říct, že je vše v naprostém pořádku. Není!
Když už jsem si začínala zvykat na situaci, ve které žiji, přišel okamžik, který mi dokázal nahnat ještě větší strach.
Ta svině!
Kdybych byla co k čemu, tak to ohlásím. A taky bych mohla ze strachu omezit pití. Také jsem se bála, že to bude mít dopad na můj vztah s přítelem. Ale ono jakoby nic.
Nejhorší je, že s tím nedokážu nic udělat. Prakticky se tomu nedá zabránit. A už vůbec se to nedá vytěsnit z mysli. Nemůžu tu věc předložit lidem, kteří dříve tvořili mou rodinu. Byl by to další spor. Další důvod. Hádky. Telefonáty. Zmatek. Problémy.
Děkuji sama sobě za potlačovací sílu v mé hlavě. V přítomnosti lidí se všechny ty nahromaděné nepříjemnosti zcvrknou do malé kostičky tak, aby nedokázaly vylétnout ven.
A tohle mě uklidňuje.


Mess

17. ledna 2014 v 17:28 | Miriam |  Říkejme tomu třeba Poezie
Nakrm mne žalem
po tobě
Nechci lehávat
na hrobě
Budu spát v hrobce
"mého" bývalého otce

Pověz mi,
co chce?
Kam jdu?
A kam patřím?

Neopouštěj mou duši
Neodcházej
Náš život je tak prázdnej
a temnej
jako les
Oh, God
This is mess

Návrat

5. ledna 2014 v 7:06 | Miriam |  Povídání
Hučící ranní vítr na autobusové zastávce mi rozfoukal vlasy. Rozcuchaná a nenamalovaná jsem nastoupila do dálkového autobusu. Jsem jedna z mála lidí, kteří vstali poměrně brzy vzhledem k tomu, že je neděle. Opouštím matku, sestru, babičku i dědu. Moje vánoční dobrodružství končí. Jedu zpět k otci. Všechno se zase vrací do starých kolejí.

Předvánoční shon i štědrý den jsou již za námi. Dárečky jsou rozdány.
Další z dlouhých cest k příteli do čech byla také už absolvována. To byl jediný dáreček, o kterém jsem věděla a na který jsem se tolik těšila. A moje očekávání se splnila.
Pak se změnila trojka na čtyřku, právě v ten moment, kdy jsem popíjela rum už po nespočetkráté za tu noc. Byli jsme na malé chatce, jedenáct človíčků se tam mačkalo. Pili jsme a zpívali. Uprostřed ničeho jsme pozorovali v dáli malé blikající světélka. Půlnoční ohňostroje odtamtud vypadaly jako maličké barevné prskavky.

Krátce na to se změnil počet let mého pobytu na této zemi. Sedmička se proměnila v osmičku. Najednou se z dítěte se stal dospělý. Prý. Všichni mi říkali, že je to něco důležitého, že se teď všechno mění, ale já nic necítím. Jsem pořád ta divná holka v černém, s podivnými názory. Ta, co lehce uvěří komukoli, ale nedává to radši najevo. Nezodpovědná sama za sebe, ale za druhé se cití být zodpovědná. Jediné, co ji tak nějak naivně těší, je legální nakupování cigaret. Ovšem legálnost pití alkoholu v hospodě se stává nudou, přecijen je to pro nedospělé takové malé dobrodružství, zakázané ovoce.

A tak jedu zpět. Čeká už na mě můj modrý pokoj, v něm černá kytara a plno učení. Ach, jak já se na to všechno netěším.
Budu se zase uklidňovat myšlenkou na něj. Že už za necelý měsíc zase budeme spolu. To jediné mi pomáhá jít dál a nezastavovat se. Stojí to za to.

Draconian

2. ledna 2014 v 16:37 | Miriam |  MetalPokud vám nevadí metal a máte 15 minut čas, máte šanci se zde zastavit, kliknout na "play" a zaposlouchat se do těžce dopadajících tónů této úžasné skladby.


Draconian je skupina, která mě v poslední době velmi okouzlila. Proto bych ji chtěla doporučit i dalším duším, které mají rády pomalou tvrdou hudbu s neveselými smysluplnými texty. Ano, je to maličko depresivní muzika, kterou jen tak někdo neocení, ale podle mého vkusu má neobyčejnou hloubku. Jedná se pravdědobně o doom metal, což jeden z mnoha metalových "odrůd", ke které si člověk musí pomaličku prošlapat cestičku. Málokomu se totiž taková hudba libí hned při prvním poslechu.

Co na zrovna na této skupině tak úžasného? Chtěla bych říct něco jako "chytlavé melodie", ale asi by nikdo nesouhlasil. Řekněme tedy kouzelné a úžasné melodie, kombinace hlubokého řevu, chrapláku a krásně čistého ženského sopránu. Nesmí zde chybět nádherné vyhrávky piána a hluboce podladěné elektrické kytary.

Z osobních zkušeností bych ráda dodala, že se to vlmi podobá gothic metalu. Pokud jste zastánci této hudby nebo se vám právě teď zalíbila, ráda bych vám doporučila českou gothic metalovou kapelu.
Greedy invalid. Jsou možná trochu přehnaně namódění, ale jejich hudba je skvělá. Navíc ta móda přeci ke gothic patří.
Viděla jsem je naživo a naprosto jsem si je zamilovala. Udělám jim proto zde malou reklamu, zde je odkaz na bandzone, kde si můžete jejich tvorbu poslechnout: bandzone.cz/greedyinvalid .


_________________

Poznámka pod čarou
Toto je můj první článek napsaný na tabletu. Dostala jsem jej od přítele na vánoce a zároveň k zítřejším osmnáctinám.
Toto silně souvisí s tím, že budu mnohem častěji na internetu (pozn. nemám doma připojení). Takže se hodlám zase věnovat blogování, které mi tolik chybělo. :-)