Monolog / Epilog

16. dubna 2012 v 20:26 | Miriam |  Povídání
Být s ním tři dny. Znělo to vážně skvěle. Moc jsem se těšila. Počasí nám moc nepřálo, ale my jsme si to i přes to náramně užili. Ale nečekala jsem, že si na něj tak rychle zvyknu, na jeho přítomnost a na ten pocit... A najednou zmizel. Je pryč. Chybí mi víc než kdykoli předtím. Come back to me.
Je to začarovaný kruh čekání, stýskání, těšení se, setkání, chvilky strávené spolu, loučení a zase odloučení na dobu neurčitou.
Nemám chuť jíst. Matka mě nutí sníst blbej rohlík. Co je mi po rohlíku. Sedím už dvě hodiny v kuse nad úkolama a učením. Vím, že mě to nedovede k jiným myšlenkám. Žena totiž naneštěstí umí dělat více věcí najednou. Takže zatímco uvnitř probíhají nekonečné monology, tak zvnějšku můžete pozorovat jen zaraženou dívku sedící nad sešitama a knihama.
Kéž by utrápení k smrti bylo rychlejší. Byla bych už dávno chladná. Ale ne, ono to musí být tak pomalé, ukrutně pomalé a ničivé. Drtí mě to po malých kouscích. Nechci se rozpadnout.
Bojím se všeho. Pořád mě napadá tolik ošklivých věcí a tiše doufám, že se nic takového nestane. Ale může se stát cokoliv. Dokonce i zázrak. Je jen otázkou, jestli vydržím všechny tyhle myšlenkové nástrahy a dočkám se. Bojím se, že to několik let takhle nevydržím.
Radši mě zabijte než baych musela nést všechny ty nepravdy a výmysly, které říkám své rodině a některým lidem ze svého okolí. Udělejte to, abych nemusela každý den vstávat s pocitem osamění a se strachem. Klidně zbaběle odejdu.
Zase jsem se tolikrát přistihla při tom, jak přemýšlím nad "comebackem slečny žiletky". Stojí mě hodně sil se ovládat. Ale slíbila jsem, že už to neudělám. Samozřejmě, že už jsem to nejednou porušila, ale nic velkého to nebylo. Opravdu. Přísahám.
Sakra, úsek mého chaotického monologu v psané verzi vypadá opravdu podivně...

 


Komentáře

1 KT Wild* | Web | 20. dubna 2012 v 0:55 | Reagovat

Netroufnu si říct,že tomu rozumím,protože v téhle situaci jsem se zatím ještě nevyskytla.Žiletka je svině.Nedá se říct,že přímo závislost,ale to uvolnění při tom,to už je docela výstraha,sama to znám...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama