Duben 2011

Blood

29. dubna 2011 v 21:46 | Nepochopená |  Uvažuji...
Ach ano. Krev. Miluju tu rudou barvu krve. Takovou tekutinu nenajdete nikde, pouze v nás - lidech. Tím je tak vzácná, zvláštní, zajímavá a tajmená. Z vědeckého hlediska se v ní dá nalézt tolik důležitých věcí o zdravotním stavu i o původu člověka, kterému patří.
Jak už jste asi poznali, krev mi vůbec nevadí. Nedělá mi problém se na ni koukat, cítit ji. Právě naopak - tak nějak mě vzrušuje. Už od mala mě samotná krev zajímala. Rozbila jsem si koleno, trochu jsem si poplakala, ale potom jsem zkoumala tu červenou, která vytékala ven z rány. A když se něco stalo mému kamarádovi, tak jsem tajně přihlížela, jestli mu NÁHODOU neteče krev, abych si ji mohla taky prohlédnout. Teď mi dochází, že už od mala jsem byla masochistka.
A jak se to projevuje nyní?
Mám různé neukojené chutě. Myslím, že bych byla schopná zabít člověka a pohrát si s ním, což by bylo doprovázeno pěknou sprškou krve. Ale jsem moc mladá, nejsem zkušená, bojím se určitých obvinění a není člověk, na kterého bych si mohla dovolit. Chlapi jsou v tomto ohledu ve výhodě - jsou silnější. Ale nebojte, nejsem vrah. Jen jsem trochu divná...
Každopádně, když nemůžete ublížit někomu jinému, když nemáte možnost si vybít zlost na někom cizím, tak máte druhou možnost - ublížit sobě. V určité situaci je to skvělý pocit. A taky skvělý pohled na krev. Na VAŠI krev. Ale také může být v některých případech krev velkou obtíží. Špatně se smývá a pere...
Ale nechme sebepoškozování sebepoškozováním. Na tohle téma bych se asi dost nechutně rozepsala a nesnesu ten pocit, že by na to koukaly čísi oči.
Zatímco píši o nepředstavitelném "plýtvání" krví, jiní lidé umírají díky nedostatku krve. Jde jim v nemocnicích o život. V tomto případě je krev opravdu nutná a vzácná. Zatím ještě nejsem dárcem krve, ale možná, že někdy půjdu darovat.
Jak jste na tom vy? A jaký typ krve máte?
Já mám A+. Nijak zvláštní typ. Ale na typu mi nezáleží. Hlavní je, že je to lidská krev. A že je rudá. Úžasná a skvělá. Odpusťte mi to "básnění". Jsem jí vždy tak unešena.
Své choutky také ukájím koukáním na krvavé horory nebo na zajímavé seriály. Třeba Dexter - to je úžasný seriál! Neexistuje díl, kde by se nevyskytla ani kapička krve. A to se mi líbí. Nejen kvůli tomu, že Dexter je odborník přes krvavé stříkance, ale i celým svým napínavým dějem je tento seriál skvělý .
Teď jste se o mě dozvěděli dosti nechutné věci. Věřím tomu, že někteří z vás přestali číst už na začátku článku. Ale mě to nevadí. Téma týdne se mi líbilo a chtěla jsem nějak stručně popsat svůj vztah k této věci. Nestydím se za to, že mám ráda krev a že jsem tak trochu masochistka. Nemyslím tím masochismus jako masochismus - se sexualitou to nemá nic společného. Jen se mi některé krvavé jevy líbí, mám v tom jakési podivné zalíbení. Nemůžu za to. Promiňte.

Timbaland, Nelly Furtado, Justin Timberlake - Give It To Me

28. dubna 2011 v 15:26 | Nepochopená |  Ostatní
Hitovka, na kterou jsem doma tancovala,když mi bylo asi 11. Vzpomínková. :)Bradavice

26. dubna 2011 v 16:57 | Nepochopená
Nadšenci Harryho Pottera pozor!
Moje kamarádka si "na stará kolena" založila stránky, na kterých se jakoby dá studovat virtuálně v Bradivicích. Je to celkem sranda. Já osobně jsem se o takové věci zajímala tak před čtyřmi lety, ale teď už mám skoro po přijímačkách a navíc mě kamarádka nějakou dobu přemlouvala... a tak jsem se tedy stala profesorem Lupinem, který bude vyučovat obranu proti černé magii. Možná to bude zábava, možná mě to za chvíli přestane bavit. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Každopádně nejsem tím nějak extra zaujatá. Beru to jako zábavu pro volnou chvilku. A schálně jsem si vybrala Lupina, protože (jak jistě znalci Pottera ví) je to vlkodlak. Každý měsíc se proměňuje na nějakou dobu ve vlkodlaka a a tím pádem nemůže učit stále v kuse. Dobré, ne? Heh.
Klidně se smějte. Ale já mám Harryho ráda.
Je mi jedno, že mi je patnáct. Nechci být ještě dospělá. A dokud můžu, tak si těch blbostí na netu užívám. :)
Pokud vás to trochu zaujalo, tak se můžete taky stát potenciálním žákem Bradavické školy čar a kouzel. Už je tam celkem dost lidí a myslím, že ty stránky budou úspěšné.


I Need a Doctor

26. dubna 2011 v 15:33 | Nepochopená |  Povídání
Yes, I need a doctor. But i don't want him.
My face is other than my feelings. Do you think no? You know nothing...
This is very nice song. I like refren...


Fesťáky /aneb/ Nechci se o prázdninách nudit

25. dubna 2011 v 10:14 | Nepochopená |  Povídání
Včera jsem byla u babičky. Byl tam i můj strejda. Můj jediný svobodný strejda z Brna. Je skvělý. Přemlouval moje rodiče, aby mě pustili na Rock for people. Chce mi to zaplatit a byla bych tam s jeho přítelkyní. ALE moji rodičové jsou... jsou prostě takoví, jací jsou! U babičky dělali jakože NEVÍ, ale doma mi jasně řekli, že mě nepustí na pětidenní fesťák, který se koná přes polovinu republiky daleko (Hradec Králové). Moc mě to mrzí. Těšila jsem se. Viděla bych Paramore a My chemical romance! Chápete? Děsí mě představa, že Paramore budou tak blízko, jak ještě nebyli a já nebudu mít šanci se na ně naživo kouknout.
Jsem teď jako trapná fanynka Justina Biebera. Ale já chci o prázdnincáh něco zažít. Můj nudný život mě nebaví.
Mám ale možnost si našetřit 450,- na Moravské hrady, které se budou konat u nás ve městě. Minulý rok jsem byla mimo kotel, ale teď chci dovnitř. Snad to někde vyžebrám (nedostávám kapesné).
Je ale trochu větší rozdíl mezi mega výletem do Hradce Králové za Paramore a plno dalších zahraničních kapel, a mezi Moravskými hrady, konajícími se 2km od mého bydliště, kde uvidím moje oblíbené, ale ne zas tak slavné Support Lesbiens a Kryštofy.

Dobře. Budu skromná. Budu muset být skromná. Nic jiného mi nezbývá.
A co dál? Měla jsem prázdniny na háku, ale všechno se nějak podělalo. Na tábor jet nemůžu, na fesťák taky ne, u babičky nuda, páč pan ZeT, na kterého jsem se těšila tam mockrát neuvidím...
Jsem taaak sebelítostná osoba. A jsem blbka.

Dexter - Daniel Licht - 'Blood Theme'

22. dubna 2011 v 22:46 | Nepochopená |  Co mě zaujalo...
Jak již možná víte, dr.House jsem dokoukala celého. Teď čekám na zveřejnění nejnovějších dílů. Je to výborný seriál. Ale začala jsem se v tom čekání nudit.
První nápad na další seriál po Housovi pro mě byl DEXTER. Viděla jsem tolikrát reklamu na PrimaCool. Už jen ta upoutávka se mi líbila. A zkusila jsem to.
Nezklamal mě. Nenudím se. Baví mě to. Dexter má skvělý charakter, ačkoli skoro žádný nemá (nebo si to jen nepřipouští). Miluju všechny ty krvavé a necenzurované scény. Líbí se mi ta atmosféra vyšetřovaní, her, zápletek a Dexterova života... Doporučuji všem lidem, kteří mají rádi krev, věci ohledně vražd a zajímají je komplikované osobnosti. Já sama jsem dosti komplikovaná a útěk od toho je vžití se do jiné složité osoby (u mě je to např. již zmiňovaný House a Dexter).

Soundtrack se mi moc líbí. Ta zvláštní melodie mě uchvacuje.


Neexistující nic

22. dubna 2011 v 21:18 | Nepochopená |  Uvažuji...
NIC

Nic je cosi, co není; je to pojem, který neexistuje. Nedá se nijak vyjádřit. Neexistuje.
A navzdory tomu se toto nepoužitelné slovo tak často používá. Proč?

"Co právě děláš?" "Nic."
To je naprostý nesmysl. Vždy něco děláme, sedíme, díváme se do zdi, nudíme se, ale je vždy je to vykonávání činnosti.

"Co to je?" "Nic."
Viděli jste někdy nic? Já ne.
Často se takto označuje temná tma, noc, či výpadek paměti.
Zamyslete se nad tím, proč používáme toto slovíčko tak často. Nechce se nám používat pravé názvy? Nemáme čas popisovat to, co právě vidíme nebo to, co právě děláme?
Celý vesmír, celý svět, každý člověk, každá věc, každá činnost, každá vlastnost... Vše má nějaký název. My lidé jsme natolik chytří, abychom vše správně pojmenovali. Ale velmi si to mnohdy zjednodušujeme. A netýká se to jen neexistujícího slova NIC. Takových výrazů je mnohem více.
Musím se ale přiznat, že mnohdy pod pojmem NIC označuju tu velkou mezeru ve mě - díru, pusté nic, místo v duši, kde je hodně černo, kde nevidím dál, nevidím, kam šlapu. Tam, do toho nicotného koutku, často usedám a propadám se...

_____________
Je pozoruhodné, že na téma týdne
jsem tak dlouho nic nenapsala,
ale zrovna toto podivné téma mě zaujalo.

Panorama / Krajina

22. dubna 2011 v 16:35 | Nepochopená |  Fotím
Klikni na fotku a zobrazí se celé album.
Zamlouvá se vám tato forma prohlížení fotek?


Makro - svorky

22. dubna 2011 v 14:58 | Nepochopená |  Fotím
Svorky a zicherky.
Kdo má rád kovové věci na fotkách, ať zvedne ruku!? JÁÁÁ!

Klikněte na fotku a zobrazí se celá prezentace v původní velikosti.
Budu tady teď takto dávat fotky. Je to praktičtější. :)


Thirteen Senses - Into the Fire

21. dubna 2011 v 22:03 | Nepochopená |  Rock
"Thirteen Senses" play so nice songs.
This video is about House's tendency to self-destruct. Maybe you mean that he's idiot, but i don't mean it. I know this feelings...


If video not available...