Červenec 2010

Po dešti

31. července 2010 v 14:11 | Nepochopená |  Fotím
Před naším domem.
www.non-exception.blog.cz

Brand New

30. července 2010 v 11:35 | Miriam |  Rock
Brand New je Americká rocková skupina. Členové pochází z New Yorku. Kapela byla založena kolem roku 2000. Od té doby nahráli již 4 CD.
CD 2002 - Your Favorite Weapon
CD 2003 - Deja Entendu
CD 2006 - The Devil and God Are Raging Inside Me
CD 2009 - Daisy

Ke skupině Brand New jsem se dostala náhodou. V České republice není moc známá. Řekla bych, že je to taková "domácí Americká kapela". Říkám si, proč tak skvělou hudbu nerozšířit po světě?

Rock má desítky podžánrů. Kam ale zařadit Brand New? Někde se píše o emo rocku, jinde o alternativě. Jde o bourlivou hudbu mladých muzikantů, depresivní melodie a občas i o klidné nesmutné ani neveselé songy. Je to silně netradiční rocková hudba.
Jejich první CD je úplně odlišné od ostatních třech. Je to takový začátek, experiment. A je nutno brát v potaz, že členové skupiny byli v té době ještě hodně mladí. Potřebovali se vydovádět, a proto je toto CD v hodně rychlém rázném tempu, rychlých jednoduchých riffů a nechybí zde ani ukřičené vokály. Jde poznat, že jde o začínající mladou kapelu.

Další tři CD jsou poněkud klidnější a mnohem víc pocitovější. Texty jsou ovlivněny osobníma zkušenostma a jsou do nich vloženy všechny pocity, které ze sebe občas člověk potřebuje dostat.
Melodie a riffy jsou hodně netradiční. Ukřičený hlas mladého zpěváka se změnil na lepší propracovanější mužský hlas. Kytarová sóla jsou pěkně propracovaná, líbí se mi obzvlášť efekty rozladěné kytary, které jsou nahrány tak, že člověku vůbec nevadí, právě naopak.
Nejvíce miluju skladby, které se pomalu klidně táhnou ve smutných melodiích a pak zničeho nic přijde rychlá hlasitá změna, doslova vyřvání pocitů do světa. Ta náhlá změna a podání je úžasné. Pokaždé v tom najdu něco nového, jejich songy se mi ještě neoposlouchaly.


Pokud jste ten tyo člověka, co má rád tvrdší hudbu a v depresi si nepouští uklidňující songy, ale právě hudbu, která jeho depresivní stavy dokonale vystihuje, tak doporučuju.

www.non-exception.blog.cz

Brad New - Guernica

30. července 2010 v 10:48 | Swip |  Videoklipy
Emo-rock je nejlepší. Mám moc ráda tuto hudbu. Skvělé!


Jesse McCartney - She´s no you

30. července 2010 v 10:05 | Swip |  Videoklipy
Pěkný kluk s pěkným hlasem. Poněkud starší písnička.


Maličký

28. července 2010 v 19:01 | Nepochopená |  Vyrábím
Jeden z mých nejpovedenějších panáčků.


Opouštím Jakartovice...

28. července 2010 v 19:00 | Nepochopená |  Fotím
www.non-exception.blog.cz

Naučit se mlčet

27. července 2010 v 18:49 | Nepochopená |  Povídání
www.non-exception.blog.cz
Naučila jsem se mlčet.
Nevím, čím to je. Od té doby, co jsem se naučila mluvit, jsem pusu nezavřela ani na pět minut. Byla jsem ukecané dítě, což mi pak i ve škole začalo dělat problém. Dokonce jsem za to dostala pár pěkných poznámek. Vždy jsem musela prosadit svůj názor. Mluvit nahlas. Něco okomentovat. Nebo si z něčeho udělat srandu.
A teď? Teď nemám potřebu něco stále komentovat a mluvit nahlas. Radši si poslechnu lidi kolem sebe. Můj názor už není tak důležitý jako dříve. A možná je to tak lepší. Poznám, jací jsou lidé kolem a já zůstanu utajená, dokud se mě někdo na něco nezeptá.
Uvědomila jsem si to teprve nedávno.
Třeba dnes jsem si šla sednout na hřiště. Moc lidí tady (u prarodičů) moc neznám. Jen některé poznávám z vidění nebo z dob, kdy jsme si spolu hrávali jako malí. Když jsem ale zjitila, že mi chybí oheň, tak jsem se odhodlala zajít, za jedním párečkem, který posedával na lavičce. Poprosila jsem o oheň a zůstala tam s nimi sedět. Zanedlouho se na lavičce sešla partička lidiček.
Některé jsem znala od vidění. Povídali si a pokuřovali. Já jsem jen seděla a občas jsem odpověděla na otázky typu: Ty tady nebydlíš, že? A dokdy jsi u babičky? nebo Budeš tady i na Den obce?
Jen jsem seděla a poslouchala. A vůbec mi to neavdilo. Nepotřebovala jsem být středem pozornosti a bylo mi jedno, co si o mě myslí. Alespoň jsem nebyla sama.
Myslím, že je dobré se naučit občas pomlčet a naslouchat druhým. Nic tím nezkazíte.
Mám ale někdy potřebu se s někým pobavit, pokecat, zavtipkovat. Ale to asi každý.

Moje abstinence poněkud kolísá. V červnu jsem se rozhodla kouřit jen příležitostně, ale jakmile jsem přijela z tábora, tak jsem se na to - s prominutím - vysrala. Vím, že je to špatné a nezdravé. To si uvědomuje asi skoro každý kuřák. Ale když máte chuť, tak to všechno hodíte za hlavu.
Takže nevím, jak to teď bude dál.
Musím se ale přiznat, že mi je teď nějak líp. Skoro žádné depky, žádné velké změny nálad ani myšlenky na různé špatnosti. Bude to asi tím, že jsem u babičky. Je mi tady dobře. Moc dobře. Líbí se mi tady, nikdo mi nic nepřikazuje, nikdo se se mnou nehádá. Občas babičce pomůžu, pak si můžu jít kam chci. A vůbec jí nevadí, že třeba jedu busem do města, nebo se někdy stýkám s kamarády. Vždyť jsou to jen kluci. Jsou vlastně jen dva. A navíc s nimi nic nemám. A na počítač si taky můžu zajít, kdy chci. Cítím se tady tak nějak volně, svobodně. Horší je, že této volnosti někdy využívám a jdu si zakouřit. Chodím, když vím, že na mě NĚCO jde. Pak už to je v pohodě. Chtěla bych tady zůstat. Třeba na celé prázdniny. Neděle se blíží a mě se čím dál víc nechce jít domů.

Magor

27. července 2010 v 16:03 | Nepochopená |  Fotím
Pejsek se ctihodným jménem Magor.

www.non-exception.blog.cz

Jarní travička

27. července 2010 v 12:47 | Nepochopená |  Fotím
www.non-exception.blog.cz
Vyfoceno v Jakartovicích na hřbitově. ;)

Jayk3m - Na tomhle místě

27. července 2010 v 12:44 | Swip |  Videoklipy
Fandím tomuto emo-raperovi (jak si sám říká). Písničky i hudbu si amatérsky skládá sám a myslím si, že se mu to opravdu daří. Některé písničky jsou opravdu pěkné.